להעיר את המלכה - ביקורת סרט

יום חמישי, 28 בספטמבר 2017
להעיר את המלכה - ביקורות סרט
 
מאת: אלן כהן

"להעיר את המלכה" הוא לא עוד סרט-המבוסס-על-סיפור-אמיתי דרמתי שגרתי, בכך שברובו הוא קליל וקומי, ועל כן מצליח להוות בילוי נחמד ומעניין. הוא מבוסס על המפגש היוצא דופן בין מלכת אנגליה, ויקטוריה, ועבדול קארים, בחור הודי צעיר שמוצא את עצמו בטירה המלכותית במקרה.

אפשר להגיד שהבמאי סטיבן פרירס אוהב סרטים הקשורים לדמויות נשיות מבוגרות, "המלכה" (2006), "פלורנס פוסטר ג'נקינס" (2016), "פילומנה" (2013) ועכשיו "להעיר את המלכה". הוא עושה עבודה טובה וסרטו הזה קסום, זורם ומצחיק רוב הזמן. הבעיה העיקרית היא בשליש האחרון שלו, בו הסרט מנסה לרגש אותנו די בכוח. החלוקה הזאת של הסרט (שני שלישים מצחיקים וזורם ושליש דרמתי ותקוע) בא לידי ביטוי גם בכתיבה שלו: בשני השלישים הראשונים, הדיאלוגים נהדרים וזורמים, ובשליש האחרון הם יותר מדי קיטשים וכבדים.

התקופה היא המאה ה-19, אנגליה היא האימפריה הגדולה בעולם והיא שולטת בהודו. עבדול, הוא בחור הודי צעיר, שעובד ברישום שמות של אסירים בכלא בהודו. למרבה המזל (או הצער) שלו, הוא מוצא את עצמו בדרך אל הטירה המלכותית באנגליה כדי להגיש מתנה למלכה ויקטוריה. שם, המפגש בינו לבין המונרכית הבריטית הופך לידידות עמוקה וחזקה.


הבעיות מתחילות כאשר צוות המלכות, המתגורר בטירה, מתחיל לחשוב שהמלכה לוקחת את העניין הזה יותר מדי לקצה. הצוות, שמרגיש מושפל ולא מכובד, מתחיל לחפש דרכים להרוס את הקשר היוצא דופן, אבל ויקטוריה היא מלכת אנגליה והיא לא מתקפלת בקלות.

ג'ודי דנץ' מגלמת את ויקטוריה והיא הדבר הכי טוב בסרט. היא מעבירה בצורה יוצאת דופן את האופי של המלכה, קשוח ורציני, אבל טוב וצדיק. עלי פאזל, שמגלם את עבדול, הוא פונקציונלי, לא מוריד מהסרט אבל כל סצנה של שניהם ביחד, אפשר להבחין בהבדלי רמה בין יכולת המשחק שלהם. שאר הקאסט, די משעשע, זורם עם הסרט ומביא הומור.

מבחינת הפקה, הסרט ניראה מאוד מרשים. כל התלבושות, כל התחבורה, כל הבתים והבניינים, מאוד מוקפד. כמו כן, גם הנופים בסרט אדירים, מעבירים את היופי הייחודי באנגליה (חבל שלא היו צילומים יפים כאלה על הודו) ותורמים לתחושת הגדולה של האימפריה הבריטית באותה תקופה.

"להעיר את המלכה" הוא סרט תקופתי חביב ונחמד. השליש האחרון מוריד ממנו לגמרי, אבל לא הורס אותו לחלוטין, אצלי לפחות, מה שנישאר, הם הרגעים המצחיקים והקשר הקסום בין המלכה ל"מונשי" היוצא דופן שלה.

פורסם באתר אידיבי CC

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: להעיר את המלכה - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: להעיר את המלכה - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top