השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - בית צבי

יום שני, 23 במרץ 2015
השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - בית צבי
 
"השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול" הוא מחזה מרגש ונודע שחיבר המחזאי והכימאי האמריקני פול זינדל שזיכה אותו בפרס פוליצר ושהועלה על מיטב הבמות ברחבי העולם. המחזה גם הופק לסרט שבוים בשנת 1972 על ידי פול ניומן ושם שיחקו  אשתו השנייה של הבמאי, ג'ואן וודוורד – שקיבלה על גילום התפקיד את פרס פסטיבל קאן וכן השתתפה גם בתם, אלינור.

לרכישת כרטיסים להצגה השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול לחצו כאן

המחזה העולה בבית צבי ברמת גן הוא מרגש ונוקב בזכות השחקניות המוכשרות שזכו להדרכה מופתית של הבמאית איה גרניט שבא. העלילה עוסקת בבית משפחה אמריקנית , שם מנהלת ביאטריס , אלמנה קצרת רוח ושתלטנית, את חיי המשפחה. היא רודה בבנותיה , תלמידות התיכון, רות וטילי, חולמת על פתיחת בית קפה בדירה (במקור הייתה זו חנות תה) ובינתיים מטפלת תמורת תשלום בישישים תשושים.

טילי היא נערה נבונה שבקיאה בכימיה ופיזיקה . היא מגדלת ציפורני חתול ומבצעת בהם ניסויים, כדי להתמודד במצגת בית ספרית ולזכות בגביע הנכסף. היא גם מגדלת עכבר בשם צ'רלי, למרות שבמקור היה זה ארנב (אבל בבית צבי לא השיגו ארנב וטוב שכך). אחותה, רות, היא הפוחזת והיא בעצם הולכת לבית הספר בעיקר כדי לפגוש את כריס ברנס החתיך ולהפגין את מעלות גופה החטוב. בין לבין אנו פוגשים את הסבתא הזקנה שאותה הפקידה בתה אצל ביאטריס כדי שתטפל בה. הישישה היא תשושה, אך היא בהחלט מסוגלת להעלות את הסעיף אצל בעלת הבית וכמו כן נוהגת ללגום בירה ולשחק בקלפים עם טילי.

זוהי דרמה על משפחה המתמודדת עם מציאות היום-יום הקודרת ומייחלת בתקווה לימים טובים יותר. שרון רוזנבאום מגלמת בכישרון רב את ביאטריס, תפקיד שאותו גילמו בהצלחה כוכבות במה רבות ונודעות. שרון מצליחה להיות קפדנית ונוקשה, קצרת רוח ורודנית והיא מבצעת את התפקיד בצורה מצוינת.

ליטל אקריש כטילי (מתילדה) היא גם המספרת את עלילות המשפחה. ליטל מצליחה בקול בוטח, החלטי, לגלם דמות בודדה אבל עם ידע ניכר ועוצמת חיים. ליטל היא בעלת פוטנציאל מעולה ושחקנית מקסימה. נועה לפידות נפלאה בתפקיד רות. משחקה הוא שופע חיות ורגש. היא מצליחה להפגין משחק מהפנט ויכולת דרמטית מעולה. כרמל יחיה כזקנה מצליחה בתפקיד ללא מילים לרגש ולגלם דמות שקופה וחסרת אונים, אך למעשה בעלת יכולות רבות. הדמות שכרמל מגלמת והאיפור והפאה המוצלחים מוסיפים ליכולת המשחק המשובח שהיא מפגינה.

חן זכאי גילמה את התלמידה ג'אניס ,המתמודדת אף היא על המצגת הנבחרת , אך המצגת שלה היא די קודרת ומצמררת. חן הציגה משחק ראוי ואמין, יפה וטוב מאוד. יעקב שבתאי אחראי לנוסח העברי הוותיק והמוצלח. אבי שכוי עיצב תפאורה ביתית ופרקטית. דולב ציגל עיצב תאורה טובה. עידו מנור אחראי למוזיקה היפה. נטשה מנטל עיצבה את התלבושות היפות והמוצלחות.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום –יוסי צבקר

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - בית צבי Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול - בית צבי Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top