"במדבר דברים": מופע חדש ללהקת קמע

יום ראשון, 9 במרץ 2014
להקת המחול קמע תעלה בחודש אפריל את יצירת המחול החדשה "במדבר דברים" שיצר הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלה תמיר גינץ. את המוסיקה המקורית למופע כתב אביב בללי.

להקת המחול קמע תעלה ב-10 וב-11 באפריל 2014 במרכז סוזן דלל את יצירת המחול החדשה  "במדבר דברים" , של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלה תמיר גינץ. המופע ימשיך בהופעות נוספות בכל רחבי הארץ בעונת 2014-15.

לאחר שכל יצירותיו הקודמות עסקו במתרחש בחדרי חדרים, יוצא תמיר גינץ הפעם אל החוץ, אל המדבר על נופו הפיזי והאנושי כמקור השראה. היצירה מתקיימת  במרחב פתוח, ישימון מלא עוצמה, שקט ומסתורי אך גם פראי וראשוני, בו פועלים חוקים המשוחררים ממוסכמות אורבניות.

היצירה הושפעה ממעברו של תמיר למגורים בבאר שבע, "המגורים בדרום, עוררו בי תחושות חדשות וגירוי ליצירה", אומר גינץ, "החיכוך המתמיד הן בנוף הפיזי ובאוכלוסייה המגוונת הולידו רצון ליצור שפה חדשה לעבודה זו. תמיד אני יוצר מתוך החוויה האישית שלי וממנה פונה אל הכלל וגם הפעם השינוי בחיי עורר את הרצון ליצירה."

"הושפעתי בבאר שבע מהמפגש בין תרבויות שונות המתקיימות זו לצד זו, מהפראיות של המדבר שבו אני יושב, שמתקיימים בו חדות וקשיחות אך גם שקט של מרחב פתוח אין סופי".

"במדבר דברים" היא יצירה של תשוקה למרחב, לפראיות, ולעוצמה הטמונה בפיזיות מתפרצת.  היא ממזגת מציאות עכשווית עם תעתוע קדום, דחפים ראשוניים ללא רסן, יחסים בין פרטים וחברה,  טקסי פולחן ורגעי אינטימיות.

את המוסיקה ליצירה החדשה, כתב המוסיקאי, אבי בללי. זו הפעם הראשונה בה עובד תמיר עם מוזיקה מקורית: "תמיד הערכתי את אבי בללי והמוזיקה שלו", מספר תמיר, "העבודה מתנהלת על היצירה והמוזיקה צעד- צעד והמוזיקה נכתבת תוך תיאום מוחלט בין העבודה הכוריאוגרפית בסטודיו עם הרקדנים להלחנה של אבי, וזו ההרפתקה בפני עצמה. המוזיקה לקחה אותי למחוזות תנועתיים חדשים".

מבחינה תנועתית חיפש גינץ שפה חדשה, והיצירה מציגה התפרצויות אנרגיה חזקות והפוגות של שתיקה ומדיטציה, עיסוק בגוש וקבוצה ופירוק של הקבוצה לאינדיבידואלים. מהלך העבודה נבנה מתוך שילוב אמנויות כשכל השותפים ליצירה עובדים ביחד כולל 12 רקדני הלהקה שהיו שותפים לתהליך העבודה.

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, מוזיקה מקורית: אבי בללי, תלבושות: אנה מירקין, תאורה ובמה: שי יהודאי, רקדני קמע: איל גנון, לנה פרייפלד, אלדר אלגרבלי, שלומי מיארה, פיטר סטאר, לאורה ליפקו, רייצ'ל פריקה, נטיה צ'יקווידזה, הילה דקל, לוקאס הארבין -מולר, עפרי אוד.

כרטיסים למופע "במדבר דברים" של להקת קמע
 
המופע "במדבר דברים" יתקיים ב-10 וב-11 באפריל 2014 בשעה 21:00 במרכז סוזן דלל בתל אביב. מחיר כרטיס הוא  120 ש"ח וניתן להזמין את הכרטיסים באמצעות האתר הבא.

תמונה: דניאל צ'יצ'יק

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: "במדבר דברים": מופע חדש ללהקת קמע Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: "במדבר דברים": מופע חדש ללהקת קמע Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top