בחזרה לבורגונדי - ביקורת סרט

יום חמישי, 5 באוקטובר 2017
בחזרה לבורגונדי - ביקורת סרט

מאת: יונתן דורון

לא הגיעו לבתי קולנוע בארץ סרטים רבים סביב עולם הכרמים וייצור היין שכל כך אופייני וחשוב לצרפת ולצרפתים, ואלה שראינו לאחרונה לא היו טובים (לא אנקוב בשמם כי הם לא ראויים לזה). "בחזרה לבורגונדי", אחד מעשרת הסרטים הצרפתיים הכי מצליחים בצרפת השנה, מלא קטעים של טיפול בגפנים ויש בו גם דמויות מעניינות.

במרכז "בחזרה לבורגונדי" שלושה ילדים (בת ושני בנים) שצריכים להחליט על עתידו של הכרם המשפחתי. ז'ולייט היא מומחית ליין, הבן הצעיר ז'רמי נשוי לבת של בעלי כרם עשירים מקומיים וז'אן הוא שחוזר לבורגונדי, צרפת אחרי היעדרות ארוכת שנים.

אין פה דרמות גדולות ואני יכול להבין אנשים שיגידו שהסרט משעמם. הדמויות והשחקנים יותר מוצלחים מהעלילות של סדריק קלאפיש, שכתב וביים. בניגוד לסרטיו "פריז" ו"פודינג אירופאי" (והמשכיו) הפעם לא ליהק את רומן דוריס לתפקיד הראשי. פיו מרמיי מצוין כז'אן ואני משער שנראה אותו מקבל יותר תפקידים ראשיים בקרוב (לא רק בגלל השעות הרבות שניכר שהוא מבלה בחדר כושר). הוא מדייק בכל הצדדים של הדמות שמובילה את הכול.

מעבר לחלקים החקלאיים וצפייה באנשים מערבבים קלות את המשקה בגביע היין שלהם הסרט מתעסק ביחסים בין אנשים (שם הסרט בצרפתית "מה שמקשר בינינו", או משהו כזה), בין שלושת האחים, של ז'רמי עם אשתו והוריה, ומתמקד בז'אן. הסיפור של האח הצעיר מעניין וזה של האחות מעט לוקה בחסר.

לרגעים הרגשתי שיש בו בסיס אפשרי למיני סדרה מעניינת, שגם בה הייתי מוכן לוותר על כל הקטעים עם בעלי הכרם השכן. לצרפתים יש איזה עניין קבוע של חוסר חיבה, מעבר ליריבות, בין יצרני יין שכנים.

הסרט מכיל קטעים אנושיים, כולל פלאשבקים קצרים ומדויקים, רגעים שמרגישים כמו של בני משפחה אמיתיים, צילומי הנוף לאורך העונות יפים, הוא מעט ארוך וקצת צפוי ועם סוף שקצת יותר מדי אורז הכול יפה בסרט, אבל בסך הכול כיף לצפות בו.

פורסם באתר אידיבי CC

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: בחזרה לבורגונדי - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: בחזרה לבורגונדי - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top