קולות מן הקלעים - ביקורת הצגה

יום שלישי, 9 במאי 2017
קולות מן הקלעים - ביקורת הצגה
"קולות מן הקלעים" היא הצגה שראוי לצפות בה לפחות 4 פעמים, כדי שניתן יהיה להבין , פחות או יותר, מי נגד מי ובמה מדובר בדיוק. למען האמת, מדובר בקומדיה מטורפת שכבשה בשעתו כל חלקה טובה על במות לונדון וניו יורק ולמעשה בכל העולם ואפילו הופק סרט קולנוע עטור כוכבים ובהם מייקל קיין, קרול בורנט וג'ון ריטר ואפילו בארץ הועלתה ההצגה בהבימה ובקאמרי.

תגובות הקהל בארץ היו מעורבות ולדעת השחקנית תמר שטיין ששיחקה בקאמרי זה היה אחד הפלופים הגדולים וההצגה הורדה למרות שהיא נהנתה מאוד. עם זאת, בעולם, ההצגה נחלה הצלחה רבה והקהל געה בצחוק ונטלו בה חלק שחקנים רבים וידועים והמחזאי מייקל פריין, שכתב אותה ב-1982, ערך בה כל העת שינויים ועדכונים, לבקשות הבמאים.

ההצגה העולה עתה בבית צבי ברמת גן מאופיינת כמצוות המחזאי ברוח תזזית ובדלתות נפתחות ונטרקות ובכאוס המשתלט על הבמה. הבמאי מיטקו בוזקוב להטט עם להקת השחקנים המוכשרת ולהם ראוי להעניק את מרב המחמאות על בצוע קפדני ומבריק, כיון שהעלאת קומדיה פרועה היא מטלה מאוד קשה.

המדובר בהצגה בתוך הצגה. להקת שחקנים עורכת חזרה אחרונה לפני הבכורה ואולם הכול משתבש, הדלתות לא נפתחות, חפצים נעלמים ושחקנים מנהלים רומנים כפולים ולקינוח אחד השחקנים שתוי רוב העת ולכן , משחקו משובח במיוחד. החלק השני של ההצגה מתרחש בשעת הצגת הבכורה ואנו צופים במה שמתחולל מאחורי הקלעים ושם, המהומה רבה, הבלגאן חוגג וכולם מתרוצצים ללא פשר ובתווך במאי חצי מטורלל, ושחקנים שבאים והולכים ואין יודע למה ומדוע.


בשנת 2016 ההצגה הייתה מועמדת ל-5 פרסי טוני, אך לא זכתה באף אחד מהם. נועה כדריה, חיית במה כישרונית, מגלמת את סוכנת הבית דוטי והיא מתרוצצת מהמטבח לסלון עם צלחות של סרדינים שנעלמות כל העת. דניאל חסין מגלם את הבמאי לויד , לבוש מוזר ומרכיב משקפי שמש מורמים, מורכבים על משקפים רגילים וחובש כובע טייסים. משחקו מוקפד ומוצלח מאוד.

גל גולדשטיין הוא מתווך הדירות גארי המגיע עם חברתו, פקידת מס ההכנסה ברוק. גל מצליח לפלוט משפטים בצרורות לא ברורים ומשחקו הוא יפה מאוד. המאבק שלו בפרדריק הוא משעשע מאוד. ענבר קופרמן נהדרת ומוצלחת מאוד בדמותה של ברוק, הנאלצת להתרוצץ בלבנים אדומים, איזו הברקה, לאורך ההצגה. אלינה לנצמן היא פופי עוזרת הבמאי שידה בכל והעורגת על הבמאי ומשחקה הוא שנון וכישרוני. שחף אברהם, רבת הכישרון, מגלמת את בלינה בת הזוג של בעל הדירה ומשחקה נפלא.

גל חיון מגלם נהדר ובאורח מקצועי את פרדריק בעל הדירה וסופג כל העת חבטות ומהלומות. יוסי קדוש מגלם את טים השיפוצניק שהופך שחקן בגלל שתיינותו של שחקן אחר. יוסי משחק טוב מאוד. יבגני מוליבוגה מוצלח מאוד בדמות סלסדון השחקן והפורץ לשעבר, האוהב את הטיפה המרה והשתיינות משתלטת עליו ועל משחקו. הבלחותיו נוטפות צחוק וגוררות פרצי כחכוח בלתי נשלט.

דורי פרנס אחראי לתרגום הנאות. שני קאין עצבה תפאורת דלתות נפתחות יפה מאוד ומרשימה. דנה ברלינר עצבה את התלבושות היפות, במיוחד של הבנות. אלכס נוחם עצב תאורה נאותה. מול גלי החום המתקרבים לעברנו בהחלט ניתן לבלות ערב מופרע, קריר ומשעשע עם חבורת השחקנים, בהצגה שבתוך ההצגה, ולבסוף אפילו להתחיל לאהוב צלחות עמוסות סרדינים.


הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צלם – שמחה ברבירו

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: קולות מן הקלעים - ביקורת הצגה Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: קולות מן הקלעים - ביקורת הצגה Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top