העבר ההיסטורי של אשדוד: תערוכת "חולות הזמן"

יום שלישי, 6 בדצמבר 2016

תערוכה חדשה בשם "חולות הזמן" תיפתח בשבוע הבא במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד ותתמקד בעברה ההיסטורי של העיר אשדוד. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

העבר ההיסטורי של אשדוד: תערוכת "חולות הזמן"
    
מוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד חוגג 60 שנה להיווסדה של אשדוד, בתערוכת מחווה מיוחדת בשם "חולות הזמן" שאצרה גלית גיטני ותפתח ב- 13 בדצמבר. התערוכה חושפת את עברה ההיסטורי והסוער של אשדוד, ומאפשרת זווית ראייה חדשה על העיר שחלקה עודנו מסתתר תחת רחובותיה המוכרים. ובמקביל תאפשר טעימה ראשונה ממצאי חפירות עכשוויות שנערכות באשדוד.

בתערוכה יוסר מעטה החולות מעל עברה של אשדוד והמבקר מוזמן לצאת למסע לאחור בזמן, דרך שלל ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות שנערכו בעיר לאורך כל שנות קיומה. בתערוכה יוצגו ממצאים שנמצאו בעיר החל משנת 20,000 לפנה"ס ועד לתקופה העות'מאנית במאה 18 לספירה, מכלי צור ועד תכשיטי זהב.

בתערוכה מתגלים היחסים המרתקים בין עברה, ההווה ועתידה של העיר השלובים זה בזה. כיצד תכניות הפיתוח האורבניים של העיר הושפעו מהשרידים הקדומים לאורך 60 שנות קיומה של אשדוד ועוד.

עוד בתערוכה יוקרן סרטון אנימציה מלא חיים המדגים ומסביר את התהפוכות שעברו על העיר ובשליטה עליה, לאורך 4000 שנה. עם גילויים מסקרנים, באילו מרחובות העיר הסתתרו היישובים הקדומים ומה נמצא בהם קהל המבקרים יוזמן להשתתף בהטבעת חותמם על עברה של העיר, על גבי כלי חרס עתיקים שנמצאו.

התערוכה תיפתח ב-13 בדצמבר 2016 ותימשך עד ל-30 באפריל 2017. פרטים נוספים באתר המוזיאון בעמוד הבא.


רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: העבר ההיסטורי של אשדוד: תערוכת "חולות הזמן" Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: העבר ההיסטורי של אשדוד: תערוכת "חולות הזמן" Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top