"שייכים" - תערוכה חדשה במוזיאון ראשון לציון

יום ראשון, 3 באפריל 2016

התערוכה החדשה "שייכים" - תערוכה ראשונה בסדרת תערוכות המתכתבות עם תרומתה של ראשון לציון לעיצוב הזהות והתרבות הישראלית תתקיים במהלך החודשים אפריל ומאי 2016 במוזאון ראשון-לציון.


מתוך התערוכה: רינת שיינדובר - סוכה

התערוכה החדשה "שייכים" שתתקיים בחודשים אפריל ומאי 2016 במוזיאון ראשון לציון, תציג עבודות של 23 אמנים מארגנטינה, אתיופיה ברה"מ לשעבר, מקסיקו מרוקו ופולין, קמבודיה, שבדיה, תימן ועוד, במגוון סגנונות ואמצעים כמו  ציור, רישום, צילום, פיסול, טקסטיל, מיצב ווידאו ארט.

בין העבודות והאמנים המציגים בתערוכה: ז'אק ז'אנו (1950, מרוקו) עם העבודה "העלייה של מנשקי המזוזות ממרוקו וגם אני ביניהם", 2016. זוהי עבודה עשויה ברזל וספרים המבטאת את נקודת מבטו של האמן על השיח התרבותי המתנהל כיום בעקבות אמירותיו של הצייר יאיר גרבוז אל מול ההתבטאויות של שרת התרבות מירי רגב. ז'אק ז'אנו עובד בגרוטאות ובחפצים שונים שאותם הוא אוסף ונותן להם הזדמנות שניה ומשלב אותם בפסלים שהוא יוצר בהשראת המקורות, האות העברית, קברי הצדיקים ובתי הכנסת.

עבודה נוספת בתערוכה היא של סיוון אלירזי  (1989, קייב אוקראינה), "רוח פרצים" "בראש שלי היא עדיין טורקת את החלון הקטן במטבח כדי להגן עליי מפני הרוח, אותו משב מיסטי של כפור וחושך שעקב אחרינו את חמשת אלפים הקילומטרים מקייב עד לדירת החדר במרכז הקליטה בקריית ים." ההעדר פועם בחייה כמו לב שני, נוכחות תמידית ועיקשת של נטישה וגעגוע.

מתוך התערוכה: סיון אלירזי - חולית

הצילומים הינם חלק מפרויקט הגמר שלה בבצלאל, המורכב מפורטרטים מבוימים עם אמה, באתרים שונים בישראל.  פעולת ההצטלמות מהווה תביעה למרחב ולסימון טריטוריה, תוך שימוש בסמלים המתקשרים למושגים של נשיות, חוסר אונים, הגירה ותרבות רוסית.

שתי עבודות נוספות המציגות בתערוכה הן של האחים מורן ואור יוגב (1985, 1987 ישראל), שנושאן הוא "תעלומת הסבא האתיופי". סבם של האחים יוגב עלה לישראל מאתיופיה עם חבר בשנת 1947. ספור עלייתו ארצה עוד לפני קום המדינה, נותר בגדר תעלומה עד היום. עבודתה של מורן יוגב, "רבע אתיופית", 2013, הינה חיתוך לינולאום וקולאז' ממוחשב. בעבודתה מסופר ומאויר ספורה המשפחתי יוצא הדופן של מורן יוגב שנולדה וגדלה בקיבוץ, נכדה לסבא אתיופי. עבודתו של אור יוגב, "המיתוס", 2015 היא הדפס דיגיטלי.

כרטיסים לתערוכת "שייכים" במוזיאון ראשון לציון


התערוכה תיפתח מוזאון ראשון לציון, רח' אחד העם 2 ביום חמישי ה-7 באפריל 2016 ותינעל ב-29 במאי 2016. מחיר כרטיס לתערוכה הוא 20 ש"ח. ניתן לרכוש כרטיסים באמצעות הטלפון: 03-9598862.

שעות פעילות המוזאון: בימים א' ג' ד' ה' בין השעות 9.00 - 13.00 וביום ב' בין השעות 9.00-13.00
16:00-19.00
  


רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: "שייכים" - תערוכה חדשה במוזיאון ראשון לציון Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: "שייכים" - תערוכה חדשה במוזיאון ראשון לציון Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top