פתאום הגיע סתיו - ביקורת

יום חמישי, 19 בפברואר 2015
 
"פתאום הגיע סתיו" היא הצגה מרגשת על זקנה ועל טעם החיים בכיכובה המופלא של ליא קניג. המחזה העולה בתיאטרון הבימה הוא מרגש וקולח ומהווה שיר הלל להורים המזדקנים בכבוד ועל משפחתיות. המחזה נכתב לפני כשנה והועלה בבכורה באפריל אשתקד בברודווי. הוא זכה בפרסים תיאטרליים והיה מועמד לאמי.

לרכישת כרטיסים להצגה "פתאום הגיע הסתיו" לחצו כאן

המחזאי אריק קובל גדל בשמורה אינדיאנית ולפני שהחל לעסוק במחזאות השלים תואר שני במשחק. העלילה עוסקת באלכסנדרה, אישה מבוגרת המתבצרת בביתה, מוקפת בבקבוקי תבערה ומאיימת להעלות את הבית באש, אם ינסו ילדיה לפנותה מדירתה כדי להעבירה לבית אבות. אחד הבנים, כריס, שאותו לא ראתה 20 שנה, מצליח לחדור לדירה מבעד לחלון ולנהל עימה משא-ומתן ובעצם מעביר בסך את עלילות המשפחה, האימא וילדיה, וקורע צוהר לכל שעברו יחדיו ולחוד ועל נפתולי חייהם ועל הזיקנה וכוס היגון שטרם חידלון החיים.

הבמאי איציק ויינגרטן הצליח להעלות הצגה קולחת, מרתקת ומרגשת ולהטט עם השחקנים המוכשרים, ליא קניג ותומר שרון. ליא קניג מגלמת בקסם אישי רב את האישה הזקנה שהנה עומדים להעתיק את עולמה, מדירת משפחתה אל בית אבות קודר ומאיים. היא מרתקת את הצופים בהרהורים ובחוויות וחושפת את הצפון בנפשה. ליא היא מלכת התיאטרון העברי והיא מפגינה את כישוריה הייחודיים ברגש ובהענקת חוויה תיאטרלית לקהל.

תומר שרון מגלם את בנה שמגיע כדי לחלץ את אימו מאסון ומאירועים שעלולים להיות קודרים וסופניים. תומר מגיש משחק נהדר ומוצלח. יש לו יכולת מקצועית משובחת והוא משתלב בקונצרט התיאטרלי של ליא קניג באורח מצטיין. דורי פרנס תרגם את המחזה והשפה היא עכשווית וקולחת. לילי בן נחשון עיצבה תפאורה נפלאה של חדר עמוס זיכרונות , ספרים וחפצים, רהיטים וכלי בית. דליה פן עיצבה את התלבושות היפות. אורי וידיסלבסקי אחראי למוזיקה השמימית. מאיר אלון עיצב תאורה הולמת וראויה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום- ז'ראר אלון

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: פתאום הגיע סתיו - ביקורת Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: פתאום הגיע סתיו - ביקורת Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top