עקר בית - ביקורת הצגה

יום רביעי, 18 בפברואר 2015
"עקר בית" הלהיט התיאטרלי של המחזאית המנוחה ענת גוב, חוזר לבמה בתיאטרון בית ליסין ומטפל בחיי המשפחה של טייס בצה"ל שפורש לגמלאות בגיל 55 ומהווה נטל על המשפחה. ההפקה בכיכובו של דב נבון היא מהנה, מצחיקה, קולחת ושנונה וגם מרגשת.

זאביק היה שנים רבות טייס קרבי ומפקד להק בדרגת סגן אלוף ונעדר תדיר מהבית. כאשר הוא פורש לגמלאות הוא מהווה גורם מפריע בניהול חיי הבית וכל השגרה משתנה. זאביק הופך למטרד ואולם הברקה קטנה שרוקם חברו הטוב, רופא, משנה את התמונה. הטייס בדימוס מאובחן כחולה במחלה ממארת ולפתע כולם לצידו, משנים אורחות הבית, עד לסיום ולגילוי האמת שמדובר בטעות.

לרכישת כרטיסים להצגה "עקר בית" לחצו כאן

הבמאי אלון אופיר הצליח להפיק הצגה קולחת, מצחיקה, מבדרת, חרף הנושא הטראגי. כמו במחזה דומה של ענת גוב, הצוחק על המוות והסרטן, גם כאן המחלה מהווה קרש קפיצה לרענון חיי השגרה ולהבאת השלום והשלווה בבית.

דב נבון משחק בתפקיד הראשי של זאביק הטייס שפרש לגמלאות. הוא מסתובב בביתו ואינו מכיר מה מתרחש. הוא מהווה מפגע לעוזרת, אינו מכיר את הסדרות בטלוויזיה ובכלל מהווה מעמסה על בני הבית שלא היו רגילים לראותו במשך השנים. דב נבון מגלם את התפקיד באורח מופלא ובכישרון רב. הוא מצליח לבדח ולרגש, לעצב את הדמות בצורה הכה אופיינית לו ואין ספק שנבון תורם בעיקר  לאיכות ההצגה.

רמה מסינגר היא גליה, אשת הטייס. היא מנהלת את חיי השגרה ולא מוצאת מנוח כאשר עליה להיסחב עם בעלה לבריכה או לחוות הלם קל כשהוא מחליט לבשל מיצירותיו במטבח ולחזור לנגינה בכינור שאותו נטש בגיל 10. רמה היא שחקנית מצוינת והתפקיד מגולם על ידה באורח משכנע ומוצלח מאוד. רון שחר מגלם את דר' רגב ומשחקו ראוי ומשובח. הוא מצליח להפגין הזדהות עם התפקיד ומשחקו משכנע ויפה מאוד. לורין מוסרי מגלמת את יעל, בתו הנשואה של הטייס. לורין מעצבת את הדמות באורח נפלא ומשחקה כליל השלמות.

מאיה בכובסקי נהדרת בתפקיד הבת דנה ובכמה קטעים היא מצליחה להפגין יכולות משחק מוצלחים במיוחד. תמרה קליינגון מקסימה בתפקיד העוזרת מרינה ומפגינה משחק מושלם של העוזרת המצויה. יש לה גינוני משחק טובים מאוד ופוטנציאל משובח. זו הופעתה הראשונה בתיאטרון רפרטוארי, לאחר שכבר שיחקה בסדרות טלוויזיה  שונות. סבטלנה ברגר עיצבה תפאורה נאה ופרקטית.אורן דר עיצב את התלבושות היפות. אמיר לקנר אחראי למוזיקה היפה. קרן גרנק עצבה תאורה ראויה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום- דניאל קמינסקי
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: עקר בית - ביקורת הצגה Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: עקר בית - ביקורת הצגה Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top