"מחאה שקטה": מצחיק ובועט

יום ראשון, 22 ביוני 2014
"מחאה שקטה" היא מופע סטירי-מוזיקלי שבו נותנים דרור ליצריהם הפרועים שתי חיות במה, לילך אליאש וזיו פלג, המנפקים לצופים ערב מצחיק ובועט , הנוגע כמעט בכל הסובב אותנו וגם, לפעמים, מאפשר הצצה נוספת מזווית העין אל אירועי ארצנו וגורם למעט לחלוחית. כוכבת הערב והיוזמת היא הזמרת והשחקנית לילך אליאש, פצצת אנרגיה ג'ינג'ית חיננית ומוכשרת ולצידה השחקן זיו פלג שלא מהססים להשתלח בכל מה שמטריד את חיינו.

זהו מופע ישראלי אקטואלי שכולו סאטירה מוזיקלית והבנוי ממערכונים ומשירי מחאה, לעיתים מפורסמים, בעיבוד מקורי. אמיר לביא כתב וביים מופע שנוגע בכל אחד מאיתנו ובנושאים רגישים וכל זאת בהומור ורגישות (טוב, לפעמים דווקא בבוטות...). הקטע "עובדים עלינו" הוא אחד היפים במופע והוא מלווה גם בקטעי הבטחות לאזרחים ועם חיקוי מעולה של ראש הממשלה וסיומו בקינוח מוזיקלי, המבוצע באורח מעולה.

אנו נתקלים גם במערכונים על הטרדות מיניות ועל יחסי חיילים ופלשתינים במחסום ועם הברקות בימוי וכתיבה הנותנים דרור לפרצי צחוק, אך בעצם מספקים תהיות ורצון למחשבה נוספת. לילך אליאש היא שחקנית מוכשרת וזמרת מצוינת, שתכונה זו שלה לא באה לידי מיצוי במופע הנוכחי. לילך היא חיית במה, המחליפה תפקידים, זהויות ותלבושות כהרף עין ולעיתים כמעט מול הצופים וכל זאת עם נוכחות וכריזמה ואנרגיה פורצת.

זיו פלג הוא שחקן מצוין, בעל נוכחות, רבגוניות, ויכולת חיקוי ומשחק. יוסי מור אחראי להפקה המוזיקלית ולנגינה בקלידים והוא גם תורם מכישרונו הווקאלי והמשחקי המעולים. יש לציין את רביב שטיין שהפליא בנגינה בכלי נשיפה. ליאת בן שושן עיצבה תפאורה ותלבושות פרקטיות ונאות. המערכונים אינם בעלי רמה אחידה ויש כאלה הטעונים שיפור. מאידך גיסא, יש קטעים שהם מיוחדים ומקוריים והקהל מגיב בצחוקים פרועים.


הסאונד בערב הבכורה בבית יד לבנים בתל אביב היה לקוי בחלקו ויש צורך לדאוג לשפרו ולמנוע תקלות.
"מחאה שקטה" היא מופע ממש לא שקט. זהו מופע מצחיק ובועט ובזכות לילך אליאש המוכשרת והדמות היוזמת מאחורי כל ההצגה הזו ושותפה המוכשר למסע זיו פלג, הקהל יוצא עם חיוך מתוח מאוזן אל אוזן וגם עם הרהורים נוספים על כל הסובב אותנו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום: גיא הכט


רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: "מחאה שקטה": מצחיק ובועט Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: "מחאה שקטה": מצחיק ובועט Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top