רנה שיינפלד רוקדת שלמה ארצי

יום שלישי, 12 במרץ 2013
הרקדנית והכוריאוגרפית רנה שינפלד יוצאת במופע חדש: " ואלס ב- 5 ושלושים" - ערב מחול לשירים של שלמה ארצי המתחברים לכדי יצירה אחת המשרטטת בלחן,מלים ותנועה את נופי הארץ, הלבטים הכאבים הערגה והחלומות של אנשיה.

הערב בהשתתפות רנה ולהקתה משלב כחלק מהכוריאוגרפיה קטעי וידיאו של  עדי וולוצקי,יואב שפירו והגר בן ישי. את התלבושות עיצבו גלית בכור ורנה שינפלד.

הבכורה תתקיים ב-25.4.13 ולאחריה יתקיימו מופעים ב: 3.6.13 וב-17.6.13 במרכז סוזן דלל בת"א.

ההשראה למופע באה דווקא באחת מהופעותיה האחרונות בארה"ב של רנה שינפלד. שם היא התוודעה לדיסק "אושר אקספרס" של שלמה ארצי ונשבתה בקסמו.  "האזנתי לכל השירים מכל הזמנים ובחרתי את המתאימים לערב. השירים היוו השראה גדולה עבורי".היא אומרת.

תוך כדי עבודה נוצר גם קשר עם שלמה ארצי שנתן ברכתו ואף הציע את שמו של הערב:"ואלס ב- 5 ושלושים".

מוסיפה רנה ואומרת:" "לרקוד עם שלמה ארצי שונה מלרקוד עם לאונרד כהן, באך ושופן, אותם חוללתי בשנים האחרונות. ליאונרד כהן חיבר אותנו ליהודי שבנו ושלמה ארצי מחבר אותנו לישראלי שבנו. שלמה ארצי מחובר מאוד לריקוד,בשירים רבים שלו הוא כותב על ריקוד".

הערב בנוי ממבחר קטעי מחול קצרים לשירים של שלמה ארצי ובהם:"איסלנד", "געגועי ", "הילוך חוזר",  " ואלס ב- 5 ושלושים", "חום יולי אוגוסט", "תחת שמי ים תיכון" ועוד.

המופע זורם נע ועומד כיחידה שלמה. הריקוד נוגע בנושאים שונים של החיים,בדימויים רבים,בנופים ,בטבע האנושי ובאויר של הארץ: "הפגשנו את הגוף והלב שלנו עם המילים והמנגינות החזקות של שלמה ארצי. התקרבנו והתרחקנו.לא נצמדנו. התנועות לא חוברו אחד על אחד למילים ולמוסיקה, הן חוברו בנפרד ומתוך הצורך והאמונה ששתי האמנויות נוגעות זו בזו אך נעות במסלולים שונים. עיתים נצמדים, עיתים מתרחקים." אומרת רנה.

"ואלס ב- 5 ושלושים" - רנה שינפלד רוקדת שלמה ארצי

רקדנית וכוריאוגרפית: רנה שינפלד
מילים ולחן: שלמה ארצי
רקדנים יוצרים: הלהקה

מרכז סוזן דלל-ת"א

25.4.13- יום חמישי שעה: 21:00
3.6.13 יום שני שעה 21:00
17.6.13 יום שני – שעה 21:00

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן

  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: רנה שיינפלד רוקדת שלמה ארצי Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: רנה שיינפלד רוקדת שלמה ארצי Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top