מורים? תערוכה חדשה על עולם ההוראה בישראל

יום שבת, 5 בינואר 2013
בית הספר לאומנות מוסררה וקרן טראמפ מציגים: TEACHERS- דרך מורה. תערוכת אמנות עכשווית על עולם ההוראה בישראל.

ביום חמישי, 20.12, תיפתח תערוכת TEACHERS  - דרך מורה, תערוכה רב תחומית של בית הספר לאמנות מוסררה,  בשיתוף קרן טראמפ, הפועלת לשיפור איכות ההוראה בישראל.

התערוכה תעמיד במרכז את  דמותו של המורה,  כמי שמתווכת בין עולמות הידע והתוכן למבקשי הדעת,  תומכת בתהליך ההתפתחות של תלמידיה ומצליחה להביא לשינוי אישי\חברתי ותודעתי של  בודדים וקבוצות  בתוך החברה שבה היא פועלת. כמו כן תציג פרשנויות ודעות שונות של אנשים מצדיה השונים של ההוראה– מי כמורה ומי כתלמיד.

התערוכה מציגה את התמודדותם של צלמים ואמנים שונים עם הנושא ודרך תפישתם אותו בעיקר בצילום ובווידאו. בתערוכה משתתפים אמנים השונים בתפיסתם האמנותית זה מזה, בני שלושה דורות, רובם מורים בעצמם, חלקם חוזרים להיות תלמידים. רובם ככולם  מבינים לעומק את מורכבות ההוראה ואת התפקיד רב העוצמה של המורה. חלק מהעבודות נוטות לכיוון הדוקומנטארי ובחלקן האחר מתקיימת פרשנותו האישית של האמן. מטרת התערוכה לעורר שיח בדבר מקומו ותפקידו של המורה כיום.

בין האמנים המשתתפים: אורי גרשוני, אייל פריד, אליה מלניקוב, אנה ים, אסף אלבוחר, אריק פוטרמן, אתי שוורץ, גסטון צבי איציקוביץ, הילה נבו, טל שוחט, לאה גולדה הולטרמן, מגדלנה דפנר, מרב ש. בן אלון, נועה ברזנר, נועה יפה, נועה צדקה, נועם כוזר, נמרוד גרשוני, סשה פליט, פסי גירש, רון עמיר, רונית שני, רינת קוטלר, רעות פרסטר, שמחה שרמן, שניר קציר, תמר צוהר.

התערוכה היא יוזמה של קרן טראמפ בשיתוף בית הספר מוסררה, במסגרת אירועי 25 שנים לבית הספר. מטרתה לפתוח דלת לשיח חיובי על דמותו של המורה הישראלי.

אוצר ראשי: אבי סבג.
ניהול פרויקט ואוצרת התערוכה: איילת השחר כהן.
 
פתיחת תערוכה

יום רביעי, 19.12.12, בשעה 20:00
ב"חלל פעילה", רח' עמיעד 12, שוק הפשפשים, יפו.
 שיח גלריה: יום שני 24.12.12, בשעה 11:00
התערוכה תתקיים בין 19.12-15.1.13
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: מורים? תערוכה חדשה על עולם ההוראה בישראל Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: מורים? תערוכה חדשה על עולם ההוראה בישראל Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top