תערוכה בגלריית חנקין - 'mevorah exports / עיצוב אביזרים'

יום שלישי, 30 באוקטובר 2012
יצחק (איציק) מבורך בתערוכה חדשה: ’mevorah exports / עיצוב אביזרים’ במסגרת העונה הישראלית לעיצוב, חולון גלריית חנקין, קמפוס חנקין, חולון.

הצייר והמעצב יצחק (איציק) מבורך יוצא בתערוכה חדשה ’mevorah exports / עיצוב אביזרים’, בה יציג אוסף של פריטים נבחרים, מהשלוש שנים האחרונות, בהן פעל ויצר בסטודיו שלו לעיצוב mevorahome’’, בשכונת פלורנטין, בתל אביב. הסטודיו, אשר זכה להצלחה רבה, שימש אותו גם כ"שואו רום" מרהיב ומפואר, במשך כ-4 שנים.

התערוכה תיפתח במסגרת העונה הישראלית לעיצוב, חולון, בגלריית חנקין, קמפוס חנקין, חולון, ביום ה' 25.10.12, בשעה ,19:30 ותוצג עד לתאריך 8.12.2012.

אומר מבורך: "הרציונל שעומד מאחורי הבחירה שלי הוא יצירת פריטי עיצוב ואביזרים מחומרים נגישים, זמינים, לא יקרים, גם כאלו המשמשים לצרכים אחרים בתעשייה. חומרים אותם בחרתי בקפידה, מתעשיית הטקסטיל, כמו גם מתעשיית המתכת, הפלסטיק והעץ.  השימושים שבחרתי לעשות בחומרים אלו הם לא שגרתיים וגם לא צפויים בעיני, כמו לדוגמא, בדי טקסטיל המשמשים ליצירת מעילים, שימשו אותי ליצירת בדי ריפוד לכורסא. ההשראה ליצירותיי באה  מעולם האופנה –סוגי בדים, מתעשיית הרכב- פח וצבע למכוניות. כמו גם, חומרים מן התעשייה הצבאית והימית- גומי וחומרי גלם לבגדי צלילה. מתכות המיועדות לעולם התעופה משמשות אותי ליצירת רהיטים ואביזרים לבית.


הסטודיו mevorahome’’, אותו ניהלו במשותף האחים מבורך- איציק ויוני, כאשר איציק משמש בו כמעצב הבית, זכה להצלחה ולהתעניינות רבה של קונים ומבקרים. במהלך שנות פעילותו פקדו אותו רבים, ביניהם היו גם אנשי 'האלפיון העליון'. מבורך היטיב לשלב בין עיצוב מקורי וחדשני של פריטים לאוכלוסיית בעלי הממון, לבין פריטים לקהל צעיר, שלא משופע באמצעים, להם עיצב פריטים לבית מחומרים חדשים ולא שגרתיים ובמחירים סבירים.  בין היתר עיצב מבורך גם חללים ציבוריים וחללי תצוגה, כמו זה של חברת המכוניות 'אלפא רומיאו' ואחרים.

מוסיף מבורך: "בעידן בו הטכנולוגיה, התעשייה הדיגיטאלית ותקשורת ההמונים משנים פנים. בעת שכמויות אדירות של מידע זמין ונגיש מצוי בשפע באינטרנט, מיידע שמלווה כמעט תמיד בוויזואליה צבעונית חריפה, בעולם דינאמי המשתנה ללא הרף, לובש ופושט צורה, נשאלת השאלה מה תפקידו של העיצוב ומהי תרומתו לשיח הבלתי נלאה הזה ???". 

אומר מבורך: "בעידן בו כל אחד משכיל לעצב לעצמו את סביבתו ואת עולמו הווירטואלי, דבר הבא לידי ביטוי  באתרים החברתיים, כמו פייסבוק, או יוטיוב, ניתן להבחין בגישות שונות לאסתטיקה ועיצוב. ריבוי אמצעי הביטוי והאפשרויות הבלתי מוגבלות יוצרים זרימה חופשית של מיידע, כמו גם טעמים ותפיסות אסתטיות מגוונות". ריבוי האמצעים, גורס מבורך, "בא, לא אחת, על חשבון האיכות, כמו גם ע"ח החוויה האמנותית-אסתטית. האנרכיה הנוצרת כיום ברשת,מבטלת היררכיה וסדר קיימים. אין יותר גבוה ונמוך, איבדנו את קנה המידה השיפוטי עליו גדלנו והתחנכנו. התחושה היא  שההתייחסות לתולדות האמנות כבר אינה מחייבת. מה שנכון הוא מה שנוצר ומתקיים כאן ועכשיו"

ביצירותיו מנסה מבורך ליצור עולם חדש. מחד, להסתמך, מתוך תחושת כבוד והערכה, על המסורת רבת השנים של עולם העיצוב ומאידך, לאפשר לעצמו לבקר, לשנות ולחדש בעיצוביו. "בכך", אומר מבורך, "ניתן להבחין בנקל איזהו היוצר הקשוב לתולדות האמנות וליוצרים שפרצו דרך ותודעה לפניו". "בשל העובדה שאמנות ויצירתיות באים לידי ביטוי כמעט בכל חפץ, או אביזר יומיומי, ההבדלה והקיטלוג בין תחומי יצירה הופכים לארכאיים וללא רלוואנטיים!". טוען מבורך.

"לנוכח תובנה זו", מוסיף מבורך, "ניתן להבחין בפריטים המוצגים בתערוכה ובניסיון שלי להמחיש את  החיבור בין אמנות דו מימדית (ציור) לאמנות תלת מימדית (עיצוב-פיסול), ולהביאם  לכדי שילוב המאפשר את קיומה של 'האמנות השימושית' המבטלת את תפיסת "הגבולות", שנעלמים ומתמוססים אל תוך מסכי העידן הדיגיטאלי". מסכם מבורך את משנתו העיצובית.

כיום נמצא מבורך במשא ומתן על הקמת חלל תצוגה בפלורידה, ארה"ב, בשיתוף עם איש עסקים יהודי- אמריקאי עמיד, המלווה את פעילותו כבר זמן רב. 
  
התערוכה ’mevorah exports / עיצוב אביזרים’, תוצג בגלריית חנקין, קמפוס חנקין, חולון. רח' חנקין 109, חולון. טל': 03-5590021, בין התאריכים: 25.10.2012 -8.12.2012 .

איציק מבורך פרטים ביוגרפיים:
יצחק (איציק) מבורך (40) , יליד תל אביב.
החל לעסוק בציור ובעיצוב, כבר בגיל 10, מאז איבד את אביו, שנפצע במלחמת יום כיפור, במהלך שירותו הצבאי. פציעה מימנה נפטר, לאחר מספר שנים. 
עוד בהיותו ילד עיצב את ה"לובי" של בית מגוריו, שעה שצייר עליו את תרשימיו ועיצב ספסל לחבריו. עם השנים הבין מבורך כי תחום האמנות, על שלל גווניה, הוא התחום, אשר לו הוא רוצה להקדיש את חייו. הוא נרשם ללימודי אמנות, במכון אבני, בתל-אביב.

1994-1999:  לימודי אמנות ועיצוב - "מכון אבני" הקמפוס לאמנות ועיצוב. התמחות: ציור, פיסול, צילום ועיצוב רב תחומי.
1997-2012: ניהול סטודיו עצמאי המתמחה בתחומים מגוונים: אמנות רב תחומית (ציור, עיצוב פנים, רהוט, תפאורה, מוצרי צריכה ופיסול.) במסגרת עבודתו הקים בשיתוף עם אחיו את בית העיצוב- mevorahome’’.

במהלך 16 שנות יצירה צבר מבורך קהל לקוחות גדול ומכובד, ביניהם: שרי אריסון, אשר רכשה מיצירותיו, שנתרמו על ידו לאגודה למלחמה בסרטן. בנוסף, נרכשו עבודותיו על ידי: מנכ"ל חברת טבע אירופה, רשות שדות התעופה (לה יצר יצירת אמנות בגודל של 50 מטר שהוצגה לעיניהם של היוצאים את טרמינל 3), ומלון שרתון, תל-אביב, אשר רכש מימנו 80 יצירות אמנות.

תערוכות יחיד:

2010: בית mevorahome  "עיצוב טוטאלי עד האמנות"
2006: המשכן לאומנות ע"ש "מאירוב", חולון-"אנטרפטציה גיאומטרית"
2003: פלורנטין 17, תל-אביב-"אפותיאוזה"
2000: קפה גלריה ויטל, תל-אביב-"דימויים"
1996: הגלריה מכון אבני-"פוספורטים".
1996: מכון אבני, תל-אביב-"אנליטי אמוציונאלי"

תערוכות קבוצתיות:

1996-2012- השתתף בכ- 15 תערוכות קבוצתיות.

מבחר פרויקטים בהם לקח חלק:

2011: עיצוב וביצוע חלל קומת ההנהלה "שידורי קשת"
2009: עיצוב אולם התצוגה של חברת המכוניות  "אלפא רומיאו"
2007: בית ספר גולדה מאיר- ציור קיר חזית מבנה" מופשט גיאומטרי"
2006: מלון שרתון תל-אביב- "olive leaf"
2006: אמנות בחדרים – מלון שרתון תל-אביב
2006: פסל ברונזה לתחרות הפרסום של ישראל –בחסות חברת הפרסום baram
2006: פרויקט אמנות לאולם קונגרסים-מלון שרתון
2004:  פרויקט אמנות לתערוכת פתיחת טרמינל 3 נתב"ג-"השתקפות לשלום"
2004: חברת "פייזר" הבינלאומית-"אישוני הצנצנות"
2004: החברה הכלכלית לישראל-"עתיד כשניתן"
2004  פריים-"כאוס אופטימי"
2003: benchart-tel-aviv  ספסל מפוקסל: " Motorola" מוזיאון תל-אביב
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: תערוכה בגלריית חנקין - 'mevorah exports / עיצוב אביזרים' Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: תערוכה בגלריית חנקין - 'mevorah exports / עיצוב אביזרים' Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top