חדר - ביקורת סרט

יום חמישי, 28 בינואר 2016

"חדר" הוא אחד הסרטים הטובים של 2016 והוא יישאר בקבוצה המובילה עד סוף השנה. זוהי דרמה מטרידה, מקורית ומרגשת, עשויה טוב, עם משחק טוב, וצריך ללכת לראות אותו מבלי לראות את הקדימון שלו שמגלה את כל הסרט.

מאת: יונתן דורון

    
זו אינה ביקורת רגילה. אני חושב שצריך לדעת לאיזה סרט הולכים, מה הסגנון הצפוי, אבל בשום אופן לא צריך לדעת כל מה שקורה בעלילה, וקשה לכתוב על "חדר" (ולהשמיע דעה וביקורת) מבלי לגלות יותר מדי על מה שקורה בו. כמו במקרה של סרט שלא דומה לו בשום בחינה אחרת, "מלחמת הכוכבים 7: הכוח מתעורר", צריך אולי לכתוב ביקורת שתיקרא לפני שהולכים לצפות בו, וביקורת שנייה למי שצפה בסרט (למשל: הקטע המעולה עם הטנדר!).

"חדר" הוא חלל קטן עם מיטה ומטבחון וחלון בתקרה שבו מתגוררים אם צעירה ובנה בן החמש. סיפורים קשים כמו זה המתואר ב"חדר" מתרחשים בכל העולם אך בעיקר בארצות הברית, ומאחורי הסרט עומדים שני אירים ששוב מראים שלפעמים צריך מישהו מבחוץ כדי לתאר את מה שקורה במקום כלשהו. הסרט מבוסס על ספר שכתבה ועיבדה אמה דונוהיו והבמאי הוא לני אברהמסון. ראיתי שלושה סרטים קודמים שלו שלא אהבתי: "פרנק" הבלתי נסבל עם מייקל פסבנדר, What Richard Did ו"אדם ופול". ב"חדר" התסריט והבימוי נהדרים. הסרט אמין וחכם, הדרמה והמתח נבנים בצורה נכונה, ובחלק השני מתעסקים ברגישות ובעדינות במה שמתרחש.

הסרט מועמד ל-4 פרסי אוסקר: סרט, בימוי, שחקנית ראשית (ברי לרסוןן) ותסריט מעובד. לרסון היא המועמדת המובילה כרגע לזכייה באוסקר. היא היתה נהדרת לפני מספר שנים ב"בית זמני" (Short Term 12) וגילמה את אחות של איימי ב"אסון מהלך". גם ג'ייקוב טרמבליי, הילד בן השבע שמגלם את בנה בן החמש בסרט, משחק טוב, וכך גם ג'ואן אלן.

פורסם באתר אידיבי CC-BY-SA 
 

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: חדר - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: חדר - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top