ברביקיו - ביקורת סרט

יום שישי, 15 באוגוסט 2014
ברביקיו - ביקורת סרט

מאת: יונתן דורון

סרט הדרמה הקומי הבינוני "ברביקיו" הוא סרט צרפתי מאוד עם כל המרכיבים שאתם מצפים. הוא גם משעשע, השחקנים נהדרים, העלילה מתקדמת בקצב מספק וההומור -כמו ברוב הסרטים הצרפתיים- די ילדותי ולרוב צפוי מאוד. הסיפור פשוט ומוכר אך עשוי כמו שצריך. כתוצאה מכך, הסרט סובל מחוסר תחכום מעורר השתאות, כמו לא ניסו אפילו לעשות משהו מקורי או קולנועי יוצא דופן.

הברביקיו (מונח אמריקאי להפליא!) המדובר הוא בעצם חופשה שלמה בת שבועיים שאליה יוצאת קבוצת חברים שמתגוררים דרך קבע בפריז. הם נופשים בבית מבודד על צלע הר עם נוף מדהים ובריכת שחייה בחצר רחבת הידיים. היוצרים הצרפתים שבים ומנציחים את ההתעסקות שלהם בחופש, חברים, אוכל, יין וניאופים.

בתפקיד הראשי למבר וילסון ("מולייר על אופניים", "על אלוהים ואנשים"), הנראה מרשים בגיל 56, שחקן בדרמות ובקומדיות צרפתיות רבות שמגיעות לבתי קולנוע בארץ. ב"ברביקיו" הוא מגלם את אנטואן שבגיל 50, נשוי, אבא, בעל ממון ומוקף חברים, עובר משבר בעקבות אירוע לב. הוא ואשתו הרופאה עומדים בראש קבוצת החברים שכוללת גם זוג בקשיים כלכליים, זוג שהאישה מרגישה שהחברים לא מתייחסים אליה בכבוד הראוי לה, זוג גרוש והרווק שבחבורה. מלבד וילסון, בין הפנים המוכרים בצוות השחקנים יש את גיום דה טונקדק ("שם פרטי"), פרנק דובוסק ("דיסקו") וליונל אובלנסקי ("הקונצרט").

העלילה נעה במהירות ולא מתעכבים יותר מדי על דבר בין שלל הארוחות. זהו סרט קליל ובינוני שזכה להצלחה יחסית בצרפת- כרגע הוא מספר 8 בין הסרטים הצרפתיים המצליחים ביותר בצרפת השנה.

פורסם באתר אידיבי CC-BY-SA  

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לדף גוגל+ שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: ברביקיו - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: ברביקיו - ביקורת סרט Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top