"חסר השלם" - להקת המחול הקיבוצית

יום חמישי, 7 בנובמבר 2013
חסר השלם הוא מחול של להקת המחול הקיבוצית שהבכורה שלו עלתה בפסטיבל ישראל 2013. מדובר במחול החוקר את החסר והשלם של פרקי החיים, חשיפת התפרים הנסתרים, אולי בכוריאוגרפיה של רמי באר אשר גם אחראי לעיצוב הבמה כמו גם לתאורה. מקבלת כאן ביטוי בהסרת הבגדים העליונים ומחול בבגדים תחתונים, או בכלל בהצבת לוחות עץ ובנית התפאורה שהתמוטטה באפקט דומינו באמצע המחול, כעולם שמרכיביו לא מתלכדים. יקשה לי לדעת אם " תאונה" זו הייתה מכוונת ובכלל נותרתי עם השאלה למה חייבים לבנות תפאורה באמצע המחול.

היצירה"חֶסר השלם"  היא יצירה בה "הבגד נהפך" ונחשפים התפרים הנסתרים.קטעי זמן וחיים  בהם היטשטשו הגבולות בין זיכרון לדמיון. "מאחורי הקלעים" של עולם  מתפורר שמרכיביו לא יתלכדו. החיפוש אחר השלם וההשלמה בקיומו של החסר.


באשר לריקוד, כ- 15 רקדנים רובם בעלי ניסיון ויכולת מעולה הציגו את בחינת היכולת המפרקית והביצועית על הבמה. תנועות של קבוצות רקדנים לפעמים בשתי וערב תוך כדי שחלק מהרקדנים ( זוגות או ששלישיות ) מבצעות מחול סולו בהתעלם מהקבוצות הנעות על המה. חלק ניכר מהמחולות מבוצע באינטימיות מה על רצפת הבמה. ביצוע יוצא מהכלל, מאוד מקורי ועוצמתי.

כתב וצילם: ששת

פורסם באתר "הקדירה של ששת"

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: "חסר השלם" - להקת המחול הקיבוצית Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: "חסר השלם" - להקת המחול הקיבוצית Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top