מקבת - הצגה חדשה בקאמרי

יום שני, 15 ביולי 2013
אחרי 25 שנה, תיאטרון הקאמרי מעלה שוב את ההצגה מקבת של שייקספיר בכיכובם של גיל פרנק, רות אסרסאי, אלי גורנשטיין ועוד כאשר סדר המושבים באולם אורגן במיוחד להצגה זו. פרטים נוספים על ההצגה ועל מכירת כרטיסים, בכתבה הבאה.

התיאטרון הקאמרי ממשיך בעקביות, להתמודד עם יצירותיו של גדול משוררי הבמה, בגישה עדכנית, בתרגום עכשווי, בבימויו של מי שאחראי להצגה "המלט", שחצתה את האלף הראשון.

להזמנת כרטיסים להצגה מקבת לחצו כאן

המחזה מתחיל עם סיומה של המלחמה, ממנה יוצא מקבת כגיבור, עטור תהילה. ההערצה לה הוא זוכה מגרה את תאבונו לתפוס את מקומו של המלך דנקן. מקבת, איש הצבא, שואף להדיח את המלך, האזרח, ולתפוס את מקומו. כחייל, הוא מכיר רק את מוסר המלחמה, לפיו, כל מי שעומד בדרכך, מושמד.

מקבת משתף את אשתו האהובה בחלומו ומפיח בה חיים חדשים. רעיון המלכות ממלא את כאב הריק של בני הזוג, נטולי הצאצאים. ליידי מקבת ובעלה פועלים כצוות מיומן בדרכם אל הכס, אולם רצח המלך מוביל לשרשרת בלתי פוסקת של רציחות, שנועדו לכסות על חטא הרצח הראשון. מקבת והליידי שלו רדופי רגשות אשם, המכרסמים את שפיות דעתם. המורדים, המתקוממים נגד עריצותו של מקבת, מצליחים לקעקע את מלכותו ולהשליט בה סדר חדש.

"מקבת", המחזה הקצר והמרוכז ביותר בין ארבע הטרגדיות של שקספיר, הוא מחזה פוליטי, המצטיין בעלילה רלוונטית, רבת הפתעות, ובאמירות נוקבות על הכוח ומגבלותיו, על התאווה לשלטון, ועל השליט כאדם. ההצגה תעלה באולם קאמרי 3 (האולם של "המלט") שסדר המושבים בו אורגן מחדש, במיוחד עבור ההצגה.

מאת: ויליאם שקספיר
תרגום: דורי פרנס
בימוי: עמרי ניצן
תפאורה: מיכאל קרמנקו
תלבושות: אורנה סמורגונסקי
דרמטורגיה: עירא אבנרי
מוסיקה: עמית פוזננסקי
תאורה: קרן גרנק
כוראוגרפיה: מירי לזר
שפה ודיבור: אסי אשד
קרבות במה: גנאדי בביצקי

משתתפים:

מקבת - גיל פרנק
ליידי מקבת - רות אסרסאי
בנקו - אוהד שחר
דאנקן / רופא - אלי גורנשטיין
מקדאף - דודו ניב

הזמנת כרטיסים להצגה מקבת בתיאטרון הקאמרי


תל אביב-יפו 18 מאי, א׳
20:30
תיאטרון הקאמרי החדש 3 רכישת כרטיסים

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן לדף הפייסבוק שלנו או לחצו כאן לאפשרויות אחרות.
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: מקבת - הצגה חדשה בקאמרי Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: מקבת - הצגה חדשה בקאמרי Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top