728x90 AdSpace

הצגות מומלצות מרץ 2013

יום שבת, 9 במרץ 2013
איוב, הסוחר מוונציה, לונה פארק, הפרדס, חמישה קילו סוכר ועוד. אספנו לכם רשימה של כמה הצגות מומלצות לחודש מרץ 2013. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

מאת מערכת אתר כרטיסים ברשת

לונה פארק - תיאטרון נא לגעת

לפני כשלוש שנים תיאטרון נא לגעת החל באיתור של אנשים-חרשים-עיוורים בכל רחבי הארץ ויצרה את קבוצת התיאטרון הרב תרבותית החדשה המורכבת מיהודים, מוסלמים ושומרונים. יחד הם יצרו את ההצגה החדשה במרכז נא לגעת - "לונה פארק".

תאריכים: 10 ו-17 במרץ 2013 בתיאטרון נא לגעת.

מחירים: 75 ש"ח. להזמנת כרטיס לחצו כאן


אם הבית - הבימה

סיפורן של שתי נשים נואשות אם ובת, החיות לכודות בצל סוד משפחתי אפל. באמצעות סיטואציות דרמטיות נוגעות ללב, בשנינות ובהומור, נחשפות דמויות הנואשות לאהבה, מחפשות הכרה וכמהות לבית דרמה אמיצה שנוגעת בפצעים הפתוחים של אלה שחיים בשולי החברה הישראלית, פרי עטו של המחזאי הלל מיטלפונקט שכתב, עיבד וביים כ-40 מחזות בתיאטרון הישראלי.

משתתפים: אסנת פישמן, גבי עמרני, יפית אסולין, רינת מטטוב, רוי מילר, עמוס בוארון, עודד ארליך.

תאריכים: 12,13,14 ו-16 במרץ בהיכל התרבות בפתח תקווה.

מחירים: 90 ש"ח. לרכישת כרטיסים לחצו כאן.

הקמצן לאן - תיאטרון הסימטה

"יש בעיה! ההצגה לא עובדת!" כך מכריז המפיק והבמאי של להקת קומדיה דל'ארטה ערב בכורת הצגת 'הקמצן' למולייר. מכאן מתחיל מאבק כוחות בין המפיק-במאי המעוניין ליצור הצגה מסחרית, לבין השחקן הראשי המנסה בכל כוחו לשמור על מסורת התיאטרון הקלאסי. הקמצן, לאן?- קומדיה משגעת לשלושה שחקנים וירטואוזים, המשלבים הומור, מוזיקה, פנטומימה, ליצנות, נונסנס וסאטירה המובילה לחוויה יוצאת דופן!

משתתפים: ברק גונן, אלה גופר, חיים עבוד.

תאריכים:12 במרץ בתיאטרון הסימטה.

מחירים: 60 ש"ח למי שרוכש באמצעות האתר הבא בלבד.

איוב - תיאטרון מלנקי

תיאטרון מלנקי בוחר לעסוק לראשונה בשילוב בין תיאטרון חי לתיאטרון בובות. הבובה היא הגוף שאתו נולדה הדמות, יהודי גלותי תקופתי, גרוטסקי וסמלי. השחקן לעומת זאת המגלם את הדמות והאוחז בבובה מסמל את הנפש, מי שהדמות היתה רוצה להיות, הגורל שלה. במהלך ההצגה השחקנים ינהלו קשר זה עם זה, אך יוגדרו גם היחסים בין השחקן לבובתו, וביחסים בין הבובה לשחקן יוגדר הנושא המרכזי של ההצגה: הבחירה החופשית, היכולת להימלט מהמולד, האחריות על מעשינו.


אלוהים והשטן בסיפור המקראי משחקים באיוב ובמשפחתו כמו בבובות, וכך גם בהצגה. בנוסף לבובות ישולבו בהצגה ריטואלים יהודים שונים: חתונה, שבעה, קבורה, תפילה ואף מעשה בריאה ונס. זהו ניסיון לספר סיפור פשוט שמכנס בתוכו עוצמות מיתיות באמצעים תיאטרוניים מקוריים.

משתתפים: דימה רוס, אסתי ניסים, ואדים חליף, יונתן בר-אור, ענת גת, יפים ריננברג, איליה דומנוב.

תאריכים: 14 ו-15 במרכז תרבות בגן מאיר

מחירים: 90 ש"ח. נימן להזמין כרטיסים באמצעות אתר קופת בראבו.

חמישה קילו סוכר - תיאטרון גשר

קומדיה מוקומנטרית מאת גור קורן ובבימויו. מה היית עושה אם יום אחד סבא שלך שמת לפני כמה שנים, היה מופיע בחייך דרך כל אנשים שאתה מכיר וכאלה שפגשת באופן אקראי ומבקש ממך לשנות איזו עובדה בספר על מלחמת העולם השנייה שעומד להתפרסם?

לגור קורן זה קרה. סבא שלו חזר, באופן מטאפיזי, ושלח אותו למשימה שמתחילה בהברחת חמישה קילו סוכר בזמן מלחמת העולם השנייה, ונמשך עד למיטתו של מרצה זוטר ליהדות מזרח אירופה. סיפור מטורף שמתחיל בעיר האוקראינית ביאליסטוק, מגיע לבית ספר "עתידים" בחולון, ממשיך בכיכר דיזינגוף ואפילו ברחוב אפנר בגבעתיים.

המשימה הלא פשוטה הזו (כפי שמסתבר) מוציאה את גור המבולבל למסע שבו הוא פוגש מנהלת בית ספר, נערה מרדנית, קבצן חסר בית, סטודנטית שגררו לה את האוטו, מלצרית עם חזה יפה במיוחד, שחקן מובטל חובב חשיש, הילרית מבוגרת חובבת כסף, נהג מונית חובב ספרות גבוהה, וזונה שלא אוהבת דג מלוח.
משתתפים: גור קורן, נועה קולר, רונית בקרמן, יובל ינאי וציון אשכנזי.

תאריכים: 21 במרץ בתיאטרון גשר.

מחירים: 90 ש"ח למי שרוכש כרטיסים בעמוד הבא.

הנזיר השחור - תיאטרון מלנקי

האם עדיפים חיים נורמטיביים כובלים על פני חיים בשיגעון עם אופק פתוח? סיפורו של קוברין, פילוסוף הפוגש בפנטזיית הגדלות שלו, הפותחת בפניו את אופציית האושר האוטופי. החוקר אנדרי קוברין חש שעצביו הרופפים מתחילים למשול בו.  הוא מחליט לנתק עצמו מסביבתו האקדמית המתוחה ויוצא לחופשה בבית נעוריו אצל מי שהיה האפוטרופוס שלו. שם, בגן המופלא ובצל נופי ילדותו, קושר קוברין רומן קיץ.

מנות ההערצה לגאונותו מצד אנשי הכפר וזריקות האגו והאהבה הבלתי תלויה שהוא מקבל עושים את פעולתם ומשיבים לו את תחושת החשיבות העצמית, אך לבסוף פועלים קצת יותר מדי... בהשפעתם הוא נתקל בנזיר שחור מסתורי ופילוסופי, אליו נחשף פעם באגדה כלשהי בעבר.

"הנזיר השחור" - יצירה חדשה של הבמאי איגור ברזין עפ"י סיפור קצר מאת א. צ'כוב.

משתתפים: אנה סטפן, רודיה קוזלובסקי, דימה רוס ויצחק פקר

תאריכים: 23 ו-24 במרץ במרכז תרבות בגן מאיר.

מחירים: 90 ש"ח. אפשר לקנות כרטיסים באתר הבא.

הפרדס - תיאטרון בית לסין

קומדיה רומנטית ושובת לב על האושר שאף פעם אין לדעת מתי יפקוד אותנו! אידה, מורה לבלט עולה חדשה מרוסיה, נקלעת אל הפרדס היפהפה של ראש המועצה מנשה צירקין, כשהיא מחפשת תלמידות לחוג בלט שרוצה לפתוח בחסות המועצה. מראה הפרדס הישראלי כל כך וניחוחותיו המבושמים מחזירים לה את האהבה ליופי, שאבדה לה קצת עם עלייתה לארץ. ומנשה צירקין, הפרדסן האלמן, הופך מיד למושא אהבתה.

סיפור אהבתם הבלתי צפוי נתקל בהתנגדות עזה מצד אחיו של מנשה, בועז וצילה, הלוטשים את עיניהם אל הפרדס וחוששים שהוא יירשם על שמה של אידה. הם אינם מסוגלים להשלים עם יופיה, שמחת החיים שלה ועם השינוי שצירקין המאוהב עובר. ונראה שגם צירקין ואידה בעצמם מתקשים להכיל את האושר שפקד אותם באמצע החיים. והסוף? הוא חמצמץ-מתקתק, כמו המציאות, כמו תפוז!משתתפים: יונה אליאן-קשת, פלורנס בלוך, יצחק חזקיה, אברהם סלקטר

תאריכים: 27 במרץ בבית ציוני אמריקה.

מחירים והנחות: 200 ש"ח או 120 ש"ח למי שירכוש כרטיסים באמצעות אתר קופת בראבו בעמוד הבא.

הסוחר מוונציה - הבימה

אנטוניו, הסוחר מוונציה, מבקש ללוות שלושת אלפים דוקאטים ופונה אל שיילוק, יהודי מלווה בריבית. הסכום דרוש לו כדי שיוכל לעזור לחברו הטוב באסאניו לחזר אחרי פורציה, יורשת עשירה ויפה מבלמונט. שיילוק נעתר לבקשת אנטוניו, אך מחתים אותו על חוזה בו מוסכם שאם ההלוואה לא תיפרע במועד, ישלם אנטוניו לשיילוק את החוב בליטרה מבשר גופו. עם התקרב מועד פירעון ההלוואה, נפוצה שמועה כי ספינותיו של אנטוניו הסוחר אבדו בים, ומתעורר ספק בדבר יכולתו להחזיר את החוב. בתו של שיילוק, ג’ סיקה, גונבת בינתים את כספו של אביה ובורחת עם לורנצו, אהובה הנוצרי.

באותה עת בבלמונט, מתמודדות פורציה ובת לווייתה נריסה, עם צבא של מחזרים המנסים לזכות בליבה של פורציה. טרם מותו הכריז אביה של פורציה תחרות על ידה של בתו, בה ינצח מי שיידע לבחור את התיבה הנכונה מבין שלוש. הנסיכים ממרוקו ומאראגון מנסים את כוחם ונכשלים, אבל באסאניו, שמגיע בליווי חבריו, בוחר בתיבה הנכונה וזוכה בפורציה. חגיגת הנישואים נקטעת בהפתעה עם בואם של ג’ סיקה, לורנצו וסלאריו שמדווחים על מצבו הנואש של אנטוניו הנתבע, על פי החוזה, לשלם לשיילוק את ליטרת הבשר.

באסאניו וחבריו יוצאים בבהילות לוונציה שם נדון העניין בבית המשפט. פורציה ונריסה מחופשות לגברים, נוסעות לוונציה ומתייצבות גם הן בבית משפט. הן מציגות מכתב מבלאריו, משפטן מלומד שזומן להכריע בעניין אך נפל כביכול למשכב ושלח במקומו את הדוקטור הצעיר בלתזר - הוא פורציה בתחפושת. לאחר דיון משפטי סוער מצביע בלתזר על פרצה בחוזה, המשחררת את אנטוניו מהתחייבותו ליהודי וגוזר על שיילוק למסור את רכושו ללורנצו ולהתנצר. סיום המחזה מתרחש בבלמונט, שם מתאחדים מחדש שני הזוגות, פורציה עם באסאניו ונריסה עם גראציאנו.

משתתפים: יעקב כהן, אלון אופיר, יוסף סוויד, הילה פלדמן, אורי הוכמן, דני לשמן, יואב דונט, לירז חממי, ניר זליחובסקי, רינת מטטוב, אביב אלוש/יובל שלומוביץ, תומר שרון/ ארז דריגס.

תאריכים: 28 במרץ בתאטרון הבימה.

מחירים וכרטיסים מוזלים: 150 ש"ח בלבד למזמינים מהאתר הבא.

כפר - תיאטרון גשר

תיאטרון גשר מחדש את ההצגה המצליחה כפר שעלתה לראשונה לפני 17 שנה וזכתה בפרסים רבים, בהם פרס הצגת השנה.

סיפורם של תושבי כפר בארץ ישראל של שנות ה- 40, כפי שחווה אותם יוסי, נער תם שלא התבגר, ילד נצחי.

חיי היום-יום והפרט מעסיקים את הנפשות, כשברקע חולפים אירועי מלחמת העולם השנייה, סכנת הפלישה הגרמנית, השואה, הכרזת המדינה ומלחמת השחרור. סיפור המחזה מתגלגל בחום ובחיבה, בהומור ובעצב, בארץ ישראל שבה האדם, למרות גורלו, יוצא מנצח.

מאת יהושע סובולבימוי יבגני אריה
בתפקיד הראשי ישראל (סשה) דמידוב

עוד משתתפים: הנרי דוד, לאוניד קנייבסקי, נטשה מנור, ליליאן רות, אלכסנדר סנדרוביץ', גלעד קלטר, נטע שפיגלמן, יבגני טרלצקי, ויטלי פוקס, דניאל צ'רניש, מיקי לאון, יובל ינאי, סבטלנה דמידוב, עדי עציון- זק, בוריס אחנוב, רות רסיוק, אלון פרידמן, ודים איליין.

תאריכים: 30 במרץ בתאטרון גשר.

מחירים: 90-130 ש"ח. מחירים מיוחדים למזמינים באמצעות האתר הבא.

רוצים לקבל את כל הכתבות והעדכונים של אתר כרטיסים ברשת באופן קבוע? לחצו כאן

  • תגובות לכתבה

0 comentários:

Item Reviewed: הצגות מומלצות מרץ 2013 Rating: 5 Reviewed By: -
  • תגובות לכתבה

0 comentários:

הוסף רשומת תגובה

Item Reviewed: הצגות מומלצות מרץ 2013 Rating: 5 Reviewed By: -
Scroll to Top